5. ljetna škola učeničkog zadrugarstva

Autor: Jasenka Đurić, 21. 7. 2017.

Od 11. - 17. srpnja, održana je u Nacionalnom centru tehničke kulture u Kraljevici, 5. ljetna škola učeničkog zadrugarstva. Na ovogodišnjoj ljetnoj školi sudjelovalo je36 mladih zadrugara iz Krapinsko-zagorske i Međimurske županije. S mladim zadrugarima  bile su i njihove voditeljice - Brankica Zbanatski i Štefanija Boltek Mihaljevski iz Krapinsko - zagorske i Dragica Benčik i Svjetlana Zlatarek iz Međimurske županije.

Kao zaslužni članovi učeničke zadruge LAFRA, sudionice ljetne škole bile su i učenice OŠ Domašinec Elena Juračić i Marijela Drvoderić. Poznavajući njihovu marljivost i zainteresiranost za ručni rad,  jedva čekamo da vještine stečene na radionicama predstave drugim članovima učeničke zadruge OŠ Domašinec. Više informacija o ovogodišnjoj ljetnoj školi učeničkog zadrugarstva može se saznati na stranicama Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva . Dojmove učenica naše škole možete naći u njihovu izvješću u nastavku.

Dana 11.7.2017. učenice petog razreda Marijela Drvoderić i Elena Juračić krenule su u Rijeku, s po dva učenika iz nekoliko osnovnih i srednjih škola iz Međimurske  i Krapinsko-zagorske županije,a u pratnji nekoliko učiteljica. Svi oni krenuli su u 5. ljetnu školu učeničkog zadrugarstva. U Rijeci su posjetile Astronomski centar Rijeka. Tamo im je bilo zabavno, gledali su film o velikom prasku, svemiru i planetima, i film o asteroidima. Nakon toga krenuli su u Kraljevicu. Tamo su se smjestile u hotel i krenule na ručak. Kao i svaki dan doručak, ručak i večera su bili izvrsni. Svakog dana popodne ili ujutro imali su radionice ili su išli na plažu i kupanje. Navečer su imali zabavni program gdje su mogli pjevati, plesati ili igrati zabavne igre te su svaki dan imali vremena za druženje. 14.7. nije bilo vrijeme za kupanje pa su išli u Dvorac Frankopan u kojem su naučili mnogo toga o Franu Krstu Frankopanu. Na radionicama koje su bile u Nacionalnom centru tehničke kulture Kraljevica su izrađivali razne predmete: broševe u obliku lutkica, slike od prirodnih materijala, sapune, drvene satove, pirografiju te su oslikavali platnene vrećice u kojima su sve to zajedno ponijeli kući. Sve je to bilo teško izraditi, ali ipak najteže je bilo rastati se od novo upoznatih prijatelja. 17.7. na zadnji dan prije polaska imali su izložbu svih izrađenih predmeta i u posjet nam je stigao predsjednik Hrvatske zajednice tehničke kulure Ivan Vlainić te nam je svima podijelio diplome. Tada su se zahvalili njihovim voditeljima radionica koji su ih naučili mnogo toga i cijelo vrijeme pazili. Poslije ručka su krenuli autobusom kući. Na putu kući su još stali u Burger Kingu. Bilo im je jako zabavno i to im je bilo poučno iskustvo koje nikad neće zaboraviti.

HVALA ZADRUZI LAFRA ŠTO NAM JE OMOGUĆILA SUDJELOVANJE NA 5. LJETNOJ ŠKOLI UČENIČKOG ZADRUGARSTVA!

Učenice 5.a. : Marijela Drvoderić i Elena Juračić

Priloženi dokumenti:
elena.jpg (16.72 KB)
marijela.jpg (22.51 KB)
raionica.jpg (22.72 KB)

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Domašinec / Marka Kovača 1, HR-40318 Domašinec / www.os-domasinec.skole.hr / ured@os-domasinec.skole.hr