Odgajamo djecu u duhu humanosti

Autor: Jasenka Đurić, 12. 4. 2017.

Kao što je već tradicija u razrednoj nastavi u OŠ Domašinec, drugima u potrebi nastojimo  pokazati razumijevanje i ruku podrške. Tako je bilo i na Cvjetnu nedjelju ove godine. Tog dana učenici trećeg razreda matične škole, prigodnim programom i darovima koje su donirale njihove obitelji, obogatili su trenutke štićenicima Doma za odrasle osobe u Orehovici. Za to ih je pripremila njihova razrednica Sneženka Jankaš. Zahvaljujemo majkama koje su pomogle u prijevozu učenika do Orehovice, ali i uživale u nastupu svoje djece! Dojmovi učenika koje dajemo u nastavku, pokazuju njihovu plemenitost i prihvaćanje onih koji su drugačiji od većine.

Dojmovi učenika

Petar:

U nedjelju, 9. travnja u 14,30 sati krenuli smo u Orehovicu, posjetiti Dom za starije. Za taj smo se posjet pripremali duže vrijeme, jer smo bojali pisanice, pripremali priredbu te skupljali proizvode koje smo im na kraju i odnijeli. Posebno mi je bilo drago kad sam vidio kako smo razveselili stare i bolesne ljude u domu. Rastužilo me kako neki od ljudi koji su u domu nisu mogli gledati našu priredbu jer su jako bolesni.

Mario:

Kad nam je učiteljica rekla za posjet domu, bili smo iznenađeni i prestrašeni.  Dolaskom u dom vidjeli smo puno starijih i bolesnih štićenika. Ja sam se osjećao lijepo i veselo, zato jer sam upoznao neke ljude i pomogli smo im malim darom. Oni su nas lijepo ugostili i malo nas počastili sa slatkišima. Uljepšali smo im uskrsne dane.

Lovro:

U nedjelju smo moj razred i ja zajedno s učiteljicom posjetili Dom za starije i nemoćne u Orehovici. Meni je taj susret bio jako težak i tužan zato jer su ti ljudi bili jako bolesni i bespomoćni. Nadam se, da smo svojim nastupom i darovima uspjeli bar na tren da ih razveselimo. Zahvaljujem našoj učiteljici što nam je omogućila i organizirala da vidimo svijet za kakav nismo znali da postoji. Volio bih da svake godine odemo u posjet i pokušamo razveseliti te ljude velikog srca, jer dobro je činiti dobro.

Emanuel:

Kad smo stigli u Dom za starije osobe, prvo smo se složili za nastup. Prva je bila pjesma  Ftiček veli, a zatim brojalica Mata Matolja. Ja sam recitirao Maček na peči sedi.  Najviše  mi se svidjelo kad smo izveli igrokaz Uskrsna zečja prepirka i pjevali pjesmu Zekini jadi. Osjećao sam se veselo i uzbuđeno, ali pomalo tužno jer su ljudi bili siromašni i bolesni.

Vito:

Sa svojim 3. a razredom posjetio sam Dom za starije i nemoćne osobe u Orehovici. Bio sam sretan kad smo ušli u dom i vidjeli da nas svi čekaju s  osmijehom na licu. Priredili smo im priredbu i darovali proizvode. Sretan sam što postoji takva ustanova koja se brine za njih i ljudi koji rade taj posao. Mislim da nedjeljno popodne nismo mogli bolje iskoristiti.

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Domašinec / Marka Kovača 1, HR-40318 Domašinec / www.os-domasinec.skole.hr / ured@os-domasinec.skole.hr