Susret u učionici-svećenik

Autor: Jasenka Đurić, 2. 11. 2016.

U utorak, 25. listopada poseban gost na satu vjeronauka našim osmašima bio je vlč. Tihomir Kosec, povjerenik za pastoral mladih Varaždinske biskupije.

Povod zbog kojeg ga je vjeroučiteljica Kristina Kobal pozvala bio je razgovor s učenicima o temi braka ili celibata tj. duhovnog poziva. Već sam susret s novom osobom na satu stvorio je novu atmosferu u učionici i poboljšao komunikaciju između učenika i predavača. Koliko su jaki bili dojmovi učenika može se vidjeti iz rečenica kojima su oni opisali ta dva sat vjeronauka.

„Sviđalo mi se njegovo prisustvo zato što nas je pokušao zbližiti s Bogom i detaljnije nas je upoznao s vlastitim usponima i padovima. Saznali smo da mi uistinu nismo sretni kad nešto dobijemo ili ako se tako osjećamo već je naša sreća duboko ukopana u nama.“

„Na sat vjeronauka nam je došao prezbiter Tihomir. On nam je na sasvim novi način prikazao vjeronauk. Bilo je zanimljivo čuti priče o njemu i njegovom životu. Naučio nas je gledati stvari s druge perspektive i to prikazao kroz prezentaciju svog života. U promjenama želja u pogledu izbora svog zanimanja prvo je htio biti pilot pa rukometaš. Svirao je i harmoniku, bio vojnik, skoro se oženio, a zatim postao to što danas je- svećenik.Uvijek je dobro prikazati drugačiji i zanimljiviji način učenja.“

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Domašinec / Marka Kovača 1, HR-40318 Domašinec / www.os-domasinec.skole.hr / ured@os-domasinec.skole.hr