IDEMO NA DRŽAVNO NATJECANJE

Autor: Marija Tot, 27. 2. 2018.

U četvrtak, 22. veljače, u II. osnovnoj školi Čakovec, održana je županijska razina natjecanja „Čitanjem do zvijezda“ za osnovne škole.

Videozapis

Već devetu godinu Županijsko stručno vijeće školskih knjižničara Međimurske županije uz potporu Hrvatske mreže školskih knjižničara provodi ovo natjecanje s ciljem poticanja čitanja kod učenika osnovnih i srednjih škola. Natjecanje se odvija pod pokroviteljstvom Grada Čakovca i Međimurske županije.

Tema ovogodišnjeg natjecanja je „zapisi iz škrinjice sjećanja“, a učenici su za natjecanje trebali pročitati slijedeće knjige: Sue Townsend, Tajni dnevnik Adriana Molea, Jadranka Klepac, Kora od jabuke i Jeff Kinney, Gregov dnevnik.
Učenici su se natjecali u dvije kategorije: ispit znanja i izrada plakata. Pitanja u ispitu znanja bila su vezana uz pročitane knjige i njihove autore.
Plakatom je trebalo prikazati temu natjecanja ili prezentirati zadane knjige. U natjecanju je sudjelovalo 15 škola iz Međimurske županije.

U ispitu znanja 2. mjesto osvojila je Osnovna škola Domašinec (učenici: Elena Juračić, Marijela Drvoderić, Marijana Blagus; mentorica: Marija Tot)

Učenici koji su osvojili prva dva mjesta upućeni su na državnu razinu natjecanja koje će se održati u svibnju u prostorima Srednje škole Čakovec.

Čestitke pobjednicama!                                   Marija Tot

Osnovna škola Domašinec / Marka Kovača 1, HR-40318 Domašinec / www.os-domasinec.skole.hr / ured@os-domasinec.skole.hr